aprill 13, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Ettevõtlus Tervis

Töötaja tervise- ja spordikulutusi on vaja laiendada

Töötervishoiu sisuturundus

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Andre Hanimägi leiab, et kuus aastat kehtinud töötaja tervise edendamiseks tehtavate kulutuste maksuvaba piirmäär vajab tõstmist, kuid eelkõige tuleks mõelda sellele, kuidas laiendada selle soodustuse kasutamist.

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja ettepanek tõsta maksuvaba piirmäära suuremaks kui praegune 100 eurot kvartalis on Hanimägi sõnul üldises plaanis mõistlik, sest see innustaks tööandjaid panustama senisest enam töötajate tervisesse.

„Teisalt on nii, et kui näiteks IT- või finantsala töötajatel on suuremad võimalused hoolitseda oma tervise eest, siis ridamisi on ka neid sektoreid, kus tööandjad on oma töötajate tervise hoidmisel passiivsed. Neid töötajaid puudutavad enam ka probleemid arstiabi kättesaadavusega. Seega võiks piirmäära tõsta mõõdukama sammuga kui kaubanduskoja pakutud 250 eurot ja keskenduda mahajäänud sektorite järeleaitamisele ning motiveerimisele. Kindlasti tuleb suurendada ka üldist tervishoiu rahastamist, et ebavõrdsus ei suureneks,“ märkis Hanimägi.

Samuti võiks täiendada tervise edendamiseks tehtavate maksuvabade kulutuste nimekirja, lisas ta. „Järjest enam on vaja pöörata tähelepanu ennetusele – mida kaugemale on  haigus arenenud, seda kallim on ravi. Tööandjatel on haiguste ennetamisel kahtlemata suur roll,“ ütles Hanimägi.

Allikas: BNS via Buller Meedia Pilt: Shutterstock

sisuturundus